TREND Blend

Temat: Woj. warmińsko-mazurskie oraz pomorskie

LATOCHA - busy jeżdźące na terenie Tczew - Rudno - Pelplin oraz Tczew -Turze - Szpęgawa (...)
... oraz na kilku innych liniach, generalnie zastępując PKS Connex Tczew na nich.

Mateobus (Starogard Gdański) stworzył/wrócił na stronę: http://www.mateobus.pl .
Linie (nie wymienia ich więc podaję z pamięci): Gdańsk D.A. - Starogard Gd. (Niepodległości?), Gdańsk D.A. - Skarszewy D.K. , Starogard Gd. - Tczew D.K. (Flextronics).[/b]
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=520Temat: Kursy zawieszone lub zlikwidowane

(...) Zostały tylko Veolii z Tczewa i jakiegoś busiasrza (też z Tczewa chyba). (...)
Ten busiarz to Mateobus ze Starogardu z całkiem niezłym rozkładem.
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=389


Temat: Dworzec a zajezdnia (a może 2 w jednym?)
Gdańsk (PKS Gdańsk): dworzec w centrum miasta, baza także (na granicy terenów stoczniowych i Starego Miasta), myjnia tylko na dworcu, planowana budowa stacji paliw na dworcu. Baza została sprzedana, i o ile dobrze pamiętam, przewoźnik powinien się z niej wynieść w ciągu najbliższych tygodni, co powoduje, że na placu dworcowym nocowana jest spora liczba pojazdów. Nocki na bazie, w Krynicy Morskiej, Słubicach, Londynie, itp. (Orbis), Wilnie oraz w miejscach zamieszkania kierowców.

Kartuzy (PKS Gdańsk): dworzec w centrum miasta, baza na peryferiach (ok. 2 km na piechotę, 3.5 km autem od dworca), cała obsługa w bazie. Nocki w miejscach zamieszkania kierowców lub na bazie.

Kartuzy (Gryf Kartuzy, kiedyś Eurotrans, Raj i inni): "dworzec" to słupki wbite w bruk dawnego placu rozładowawczego przy dworcu kolejowym w centrum miasta. Brak jakiegokolwiek zaplecza prócz sklepu sprzedającego także bilety miesięczne. Nocki w miejscach zamieszkania kierowców lub na bazie.

Tczew (PKS Connex Tczew): dworzec w centrum miasta, jakiś kilometr od dworca kolejowego, który jest dworcem linii podmiejskich ZKM Connex Tczew oraz przewoźników nietradycyjnych (Latocha, Mateobus, Owsiak?); baza na preryferiach, ZKM i PKS w trakcie łączenia.

Starogard Gdańsk (PPKS Starogard Gd.: dworzec niby w centrum, ale daleko od ważnych instytucji więc większość kursów zatrzymuje się na wielu przystankach w mieście (to samo przewoźnicy nietradycyjni); nowa, nowoczesna baza zbudowana przez Polpharmę na peryferiach miasta w zamian za starą bazę na peryferiach (ca 3-4 km od dworca). Nocki???

Kościerzyna (PPKS Starogard Gd.): dworzec w centrum miasta, ale daleko od dworca kolejowego. Teoretycznie komunikację między tymi obiektami zapewnia komunikacja miejska PPKS, ale różnie to wygląda. Dworzec autobusowy składa się z części dworcowej (dla wsiadających) oraz placu postojowego i przystanku dla wysiadających w odległości ok. 200 m od pierwszego. Baza na peryferiach, druga baza powstaje w oddalonym o 15 km Żukowie, ale obsługiwać będzie przede wszystkim autobusy miejskie w Trójmieście. Nocki?

Gdynia (Veolia Transport Gdynia): dworzec autobusowy to raptem kilka stanowisk odjazdowych i kilkanaście miejsc postojowych dla autobusów na Placu Konstytucji (pod dworcem kolejowym). Wewnątrz dworca kolejowego kilka pomieszczeń Veolii. Na tym samym placu kilkadziesiąt metrów kwadratowych dzierżawionych przez przewoźników nietradycyjnych (JJ Janiak, Olimpic Mielewczyk, Busek Lamorski, Bielawa z Sulęczyna), z którego wylewają się busy tych przewoźników. Baza Veolii położona w dzielnicy przemysłowo - transportowej Gdyni w odległości ok. 4-5 km od dworca. Nocki w miejscach zamieszkania oraz na Helu i w bazie.

Puck (Pomorska Komunikacja Samochodowa w Wejherowie): dworzec autobusowy położony w centrum miasta bezpośrednio przy dworcu kolejowym. Stanowiska porozrzucane po całej okolicy, pomieszczenie dworcowe (poczekalnia, kasa, zaplecze, sklepiki) utrzymywane przez PKS Wejherowo. Przewoźnicy nietradycyjni parkują, odjeżdżają z dworca oraz przyjeżdżają nań w miejsca niedozwolone (skrzyżowanie, przejście dla pieszych itp.) w okolicach dworca. Baza - kiedyś na peryferiach, wraz z rozrostem miasta znalazła się w otoczeniu budynków mieszkalnych. Pełny serwis na bazie. Nocki w miejscach zamieszkania kierowców lub na bazie.

Wejherowo (PKS Wejherowo): dworzec autobusowy przy dworcu kolejowym, w pewnej odległości od centrum miasta. Cztery zadaszone podwójne stanowiska, budynek dworca (zaplecze, poczekalnia, kasa) oraz spory jak na liczbę kursów plac postojowy. Baza (całkiem spora) w części przemysłowo-wojskowo-transportowej miasta, ok 1.5 km od dworca. Nocki w miejscach zamieszkania kierowców lub na bazie. Przewoźnicy nietradycyni odjeżdżają z parkingu, chodników i trawnika bezpośrednio przez dworcem kolejowym.
Źródło: forum.infobus.pl/viewtopic.php?t=3100